5 марта, 2024

Элдик Курултайга шаардан 39 делегат шайланды

Ош шаарынын жергиликтʏʏ ɵкʏлчʏлʏктʏʏ жыйыны ɵткɵрʏлдʏ. Жыйынды Ош шаардык Кеңешинин тɵрагасы Салман Назылбеков алып барды. Белгиленген 300 делегаттын ичинен 249 делегат жыйынга катышып, 15-декабрь кʏнʏ ɵтɵ турган Элдик жыйынга бара турган 39 делегат шайланды.

Тɵрага жыйындын катышуучуларына Элдик курултай жɵнʏндɵ маалымат жана жергиликтʏʏ ɵкʏлчʏлʏктʏʏ жыйынга ɵкʏлдɵрдʏ шайлоо жɵнʏндɵгʏ Жобого ылайык ɵткɵрʏʏ эрежелерин айтып ɵттʏ.

Жыйындын кʏн тартибине ылайык, шаар аймактарынан сунушталган делегаттар ачык добуш менен шайланды.

2023-жылдын 15-декабрында Бишкек шаарында ɵтʏʏчʏ Элдик Курултайга

Ош шаарынан шайланган делегаттардын тизмеси:

№1 “Туран” муниципалдык аймактык башкармалыгы

1. Нурумбетов Балтагул Аттакурович;

2. Ырысалиева Айзада Камчиевна;

3. Нишанбаева Карамат;

4. Алимкулов Ибрахим;

№2 “Сулайман-Тоо” муниципалдык аймактык башкармалыгы

5. Ураимов Шерали

6. Умаров Ойбек Хайруллаевич;

7. Сатыбалдиева Алимкан Узекеевна;

8. Миразимова Айдина Аманбаевна;

9. Баратов Баргыбай Арзыбаевич;

10. Кыдыров Калтарбек Абдыкадырович;

11. Ташматов Кубанычбек Эргешович;

№3 “Керме-Тоо” муниципалдык аймактык башкармалыгы

12. Толубаева Сапаргʏл Сатыбалдиевна;

13. Абдыкапаров Асанбек;

14. Абдыразаков Эркинбек;

15. Исмаилова Жумакан Аматахуновна;

16. Козубеков Талантбек Маданбекович;

17. Темирбаева Адалат Карабаевна;

№4 “Манас-Ата” муниципалдык аймактык башкармалыгы

18. Сардалов Абдимуктар Сардалович;

19. Джумабаева Ташбʏ;

20. Тойчуев Заравшанбек Жакыпбекович;

21. Баргибаева Назгʏл Муктаровна;

22. Абдалимова Гульжараханым;

23. Чымынтаева Калбʏ Базаровна;

№5 “Амир-Темир” муниципалдык аймактык башкармалыгы

24. Ибрахимов Собиржон;

25. Матмусаева Ръано Хаджиматовна;

26. Ахмаджанов Хашим Абдухалимович;

27. Абдукадыров Тохтасын;

28. Халикулов Алим Мамажанович;

29. Атажанов Адылжан Юлдашевич;

№6 “Курманжан-Датка” муниципалдык аймактык башкармалыгы

30. Аккулов Абдижапар Ураимович;

31. Эргешбаев Улан Сатыбалдиевич;

32. Алимбаев Осмонбай;

33. Абдуллаева Жамила Кочкоровна;

34. Толубаев Бактыбек Батырбекович;

35. Мамаджанов Бахтияр Тажибаевич;

Жапалак айылдык аймактык башкармалыгы

36. Мамаев Абдилазиз Абдырахманович;

37. Арзибаев Алмазбек Толонович;

38. Казыев Самат Курганбекович;

39. Сулайманов Рахматулла Урумбаевич.